ALİ HAYDAR YILDIRIM

 

Y.M.M. Ali Haydar YILDIRIM
e-posta: alihaydar.yildirim@guvenbd.com

1971 yılında İstanbul’da doğdu ilk ve orta öğrenimini bu şehirde tamamladı. 1993 yılında Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Maliye Bölümünden mezun oldu.

1994 yılında Stajyer Gelirler Kontrolörü olarak meslek hayatına başladı ve 2004 yılında Gelirler Başkontrolörü olarak atandı. Toplam  18 yıl boyunca aynı birimde görev almıştır. Vergi hukuku alanında “Vergi Sorunları” ve “Diyalog” dergilerinde yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır. 2006 yılında yasalaşan 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu’nun yapımı aşamasında Vergi Konseyinin çalışma gruplarında Okan ÖZANDAÇ ile birlikte yer almıştır. Türmob tarafından yayımlanan iki adet sirküler raporu bulunmaktadır. Eski meslektaşı Olcay KOLOTOĞLU ile birlikte yazdığı “Anonim ve Limited Şirketlerin Kuruluşu-Tasfiyesi Birleşmesi Devri Nevi Değişikliği Bölünme ve Hisse Değişimi” isimli kitap çalışması mevcuttur.

Halen Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Teorisi Bölümünde, Yüksek Lisans çalışmasını devam ettirmektedir. TSPAKB tarafından verilmiş “Bağımsız Denetim” lisansı mevcuttur.

Evli olup iki çocuk babasıdır.